06-11-2013

XXIV edycja Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera zakończona

Gala wręczenia nagród w XXIV edycji Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera odbyła się w Łomży 18 października 2013 roku w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Profesor Helena Krasowska z Instytutu Slawistyki PAN z Warszawy otrzymała WYRÓŻNIENIE za prowadzenie i popularyzację badań nad wielokulturowością w Europie Środkowo-Wschodniej. Dwa pozostałe WYRÓZNIENIA przypadły Januszowi Borkowskiemu z Redcza Krukowego oraz Jerzemu Brzozowskiemu z Suwałk. NAGRODĘ I STOPNIA przyznano profesorowi Andrzejowi Strumiłło, II STOPNIA dr Jolancie Elizie Żółtowskiej, NAGRODĘ III STOPNIA odebrał dr Jan Socha.

Nagrody i wyróżnienia wręczali prezes Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego „Stopka” Stanisław Zagórski oraz profesor Janusz Tazbir, przewodniczący Kapituły głogerowskiej.

XXIV edycję Konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera wraz z Konferencją „Plaga celebrytów” sfinansowali: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Prezydent Miasta Łomży, Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka”. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Lech Aleksy Suchomłynow

aktualności